4 MARZEC – obchody Dnia Patrona miasta Radomia Św. Kazimierza

5 marca, 2019 | Aktualności

4 MARZEC – obchody Dnia Patrona miasta Radomia Św. Kazimierza – pod opieką Magdaleny Ślifirczyk poczet sztandarowy wziął udział w uroczystościach.

4 marca 2019 roku poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w oficjalnych uroczystościach poświęconych pamięci Świętego Królewicza Kazimierza Patrona miasta Radomia. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w Bazylice Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu, w  której wzięły udział poczty sztandarowe większości radomskich szkół oraz organizacji pozarządowych. Liturgii przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik.

Czy w niektórych środowiskach nie jest ideałem człowiek bez płci, człowiek bez rodziny, bez korzenia, żadnych tradycji i jednoznacznych wartości? – pytał bp Piotr Turzyński, który wieczorem wygłosił homilię w czasie mszy świętej. Pytania, które padły są aktualne i dotyczą zwłaszcza ludzi młodych, którymi są uczniowie naszej szkoły. Pamiętajmy, aby naszymi ideałami na drodze całego życia była rodzina, religia, tradycja, historia. Przekazujmy to wszystko młodemu pokoleniu właśnie dzięki takim uroczystościom. Św. Kazimierz wyrósł z ideałów średniowiecza, w którym to okresie były ideały rycerza, dobrego władcy czy świętego. Był sprawiedliwy i wrażliwy na ludzką krzywdę. Z pewnością jest dla nas wzorem do naśladowania.

Wolontariat

Wolontariat