Szkolny Klub Wolontariatu – Klubem roku 2017

Marzec 26th, 2018 | Nasze osiągnięcia

Nasz klub „Pomocna dłoń” został założony 5 lat temu i systematycznie się rozwija. Działamy przy SCM „Arka”.

Motto naszego klubu brzmi „Branie wypełnia ręce – a dawanie – serce”.

Klub zrzesza różnych uczniów, co rok mamy nową listę wolontariuszy – jedni kończą edukację w naszej placówce, inni rozpoczynają. W skład klubu wchodzi około 60 uczniów naszej szkoły.

Uważamy, że wolontariat pełni bardzo ważną funkcję w wychowywaniu dorastającej młodzieży.

Kształtujemy uczniów naszej szkoły na wrażliwych, otwartych na potrzeby innych ludzi.

Pokazujemy w jak wielu obszarach potrzebna jest nasza bezinteresowna pomoc. Młodzież poprzez pracę w wolontariacie rozwija się w pozytywnym kierunku, budując swój charakter na silnym fundamencie, jaki daje im zaangażowanie w pozytywne działanie.

My, opiekunki wolontariatu dostrzegamy potrzebę ucznia przynależności do grupy oraz rozumiemy chęć indywidualnego rozwoju młodego człowieka. Dlatego też działalność naszego klubu opiera się na dwóch filarach – wolontariat grupowy oraz indywidualny.