Biblioteka

Marzena Chruścińska
Izabela Reluchin

Czynna w godzinach 

Poniedziałek 8.00 – 14.30

Wtorek 8.00 – 14.00

Środa 8.00 – 14.30

Czwartek 8.00 – 15.00

Piątek 8.00 – 14.00

 

Zapraszamy!

 

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki w klasie 1a

W dniu 15.05.2019 roku obchodzimy Święto Polskiej Muzyki i Plastyki.

Święto ma na celu promowanie polskiej sztuki. Zachwycając się zagranicznymi piosenkami albo obrazami nie można zapomnieć, że nasza kultura jest także wartościowa i ma wiele uroków. Z tej okazji w klasie I a odbyły się warsztaty muzyczno – plastyczne.

Uczniowie dowiedzieli się najważniejszych informacji o polskich malarzach i muzykach oraz wykonywali ćwiczenia fizyczne do różnych utworów muzycznych. Następnie zamienili się w malarzy i tworzyli dzieła za pomocą farb.

Warsztaty zostały zorganizowane przez p. Marzenę Chruścińską, p. Ewę Kapustę i p. Anetę Zacharską.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 Maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Z tej okazji uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią p. Ewą Kapustą uczestniczyli w bibliotece szkolnej w ,, Spotkaniu z lekturą”( Pierwszaki z kosmosu, Plastusiowy pamiętnik). ,, Spotkanie z lekturą” zostało przygotowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Ewę Kapustę, Anetę Zacharską.

To już trzecie ,,Spotkanie z lekturą” dla uczniów klas pierwszych. Podczas zajęć p. Marzena Chruścińska opowiedziała historię powstania Dnia Bibliotekarza, biografie autorów lektur – Marii Kownackiej i Rafała Witka. Po raz kolejny uczniowie odpowiadali na pytania testowe dotyczące treści lektur.

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie prac plastycznych – lepienie Plastusia i kolorowanie ufoludków Kochani uczniowie ! W tym roku zakończyliśmy nasze ,,Spotkania z lekturą” w bibliotece szkolnej. Ale tak naprawdę to nie koniec. Widzimy się we wrześniu. Czekają na was nowe lektury, ciekawe treści, kolejne wyzwania.

Pozdrawiamy nauczyciel – bibliotekarz Marzena Chruścińska, wychowawca klasy 1 a Ewa Kapusta, Aneta Zacharska.

Konkurs Recytatorski

1 kwietnia 2019 r. uczennica klasy 1 a Wiktoria Mazur wzięła udział w Konkursie Recytatorskim w Domu Kultury,,Borki”.

Uczennica recytowała piękny wiersz Juliana Tuwima ,,Lokomotywa”. Uczennica do Konkursu została przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Kapusty i p. Marzeny Chruscińskiej.

Jury oceniając recytatorów wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcję i interpretację i wyłoniło zwycięzców konkursu.

Wiktoria Mazur zajęła 2 miejsce i otrzymała piękny dyplom.

Gratulujemy Wiktoria i życzymy dalszych sukcesów w Konkursach Recytatorskich !!!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Moja ulubiona postać z baśni Hansa Christiana Andersena”

29 marca 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Moja ulubiona postać z baśni Hansa Christiana Andersena”.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli: M. Chruścinska, E.Kapustę, F. Bilewską, M. Bachorską, B. Cichy. Baśnie Andersena zawsze podobały się młodym czytelnikom i zostały przetłumaczone na ponad 80 języków, a konkurs plastyczny o Andersenie cieszył się ogromną popularnością , zwłaszcza wśród uczniów klasy 1 a.

Toteż jury konkursu miało niemały problem przy ocenie prac plastycznych. Jury wzięło więc pod uwagę: pomysłowość, oryginalność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców konkursu.

Pani dyrektor Mirosława Ruta wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki dla laureatów konkursu.

I MIEJSCE otrzymały:

Zofia Szymańska I a,

Hanna Stępień I a,

Laura Ciepiela I a.

 

II MIEJSCE otrzymali:

Bartłomiej Piskorz I a,

Filip Bożek I a,

Hanna Domagała I a,

Kuba Mętrkiewicz I a,

Wiktoria Mazur I a.

 

III MIEJSCE otrzymali:

Roksana Lis I a,

Dawid Ciszek I a,

 

WYRÓŻNIENIE

Klaudia Trojanowska III f i Daria Wosztyl III f.

 

Pani dyrektor Mirosławie Rucie bardzo dziękujemy za uroczyste wręczenie nagród a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Piękne prace uczniów możemy obejrzeć na prezentowanych zdjęciach.

Udział klasy 1 A w warsztatach edukacyjnych ,,Jak powstaje książka?”

22 marca 2019 r. uczniowie klasy 1 a wraz z wychowawczynią p. Ewą Kapustą i nauczycielem bibliotekarzem p. Marzeną Chruścińską uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych ,,Jak powstaje książka?”.

Zajęcia przeprowadzone były przez p. Alicję Kuszyńską – dyrektora MDK Warszawa – Muranów.Pani Alicja przepięknie wprowadziła dzieci w świat książek opowiadając o białych krukach, które posiada w swoim księgozbiorze. Zaprezentowała dzieciom stare unikatowe, własnoręcznie robione książki. Następnie każdy z uczniów miał możliwość obejrzenia i przeczytania książek w przeróżnych formach autorskich. Były to książki w formie piłek, misiów, piramid, karocy, biedronek itp. Wrażenia, które towarzyszyły uczniom odzwierciedlają zdjęcia poniżej.

Serdecznie dziękujemy pani Alicji za inspirujące warsztaty i miłą gościnę.

Konkurs Poezji I Pieśni Patriotycznej ,,Kocham moją Ojczyznę” 

 8 marca 2019 roku odbył się XVI Regionalny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej ,,Kocham moją Ojczyznę „.
Celem konkursu jest kształtowanie poczucia świadomości narodowej dzieci i młodzieży i rozwijanie ducha patriotyzmu wśród młodego pokolenia. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: Poezja Patriotyczna i Pieśń Patriotyczna.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy I a – Wiktoria Mazur i Karolina Szczepańska oraz uczennice z klasy III gimnazjum: Iga Wasilewska i Natalia Wydra.
Dziewczynki zostały przygotowane do konkursu pod kierunkiem pani Marzeny Chruścińskiej. Uczennice z klasy I a przepięknie zaśpiewały ,,Niepodległa, niepokorna” i ,,Dziewczyna z granatem”. 
Iga Wasilewska wzięła udział w Konkursie Recytatorskim recytując wiersz K. K. Baczyńskiego ,,Byłeś jak wielkie, stare drzewo”, zaś Natalia Wydra zarecytowała wiersz Jerzego Żuławskiego ,,Do moich synów”.

Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu w obu kategoriach wyłoniło zwycięzców.
Uczennica naszej szkoły IGA WASILEWSKA zajęła I MIEJSCE w Konkursie i będzie reprezentować szkołę na dalszym etapie konkursu w Lipsku.
Uczestnikom dziękujemy za trud i pracę w przygotowanie do konkursu a laureatce gratulujemy i trzymamy kciuki w etapie diecezjalnym tego Konkursu !!!

Konkurs polsko – angielski, „ABC wiedzy o książce i bibliotece”.

27 lutego w bibliotece szkolnej odbył się konkurs polsko – angielski, „ABC wiedzy o książce i bibliotece”.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli: M. Chruscinską, F. Bilewską, M. Bachorską i A. Zacharską, B.Cichy.

W konkursie udział wzięło 26 uczniów. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu bibliotekoznawstwa i j. angielskiego wybierając i zakreślając prawidłową odpowiedź, a w nawiasie podać odpowiednik w j. angielskim. Ponadto uczniowie mieli za zadanie napisać kilka zdań na temat ,,Jaka jest twoja ulubiona książka?”.

Z wszystkimi odpowiedziami poradzili sobie znakomicie bowiem zasób ich wiedzy w tych dziedzinach ćwiczony był na zajęciach j. angielskiego i lekcjach bibliotecznych.

Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni na zakończenie roku szkolnego.

„Spotkanie z lekturą ” klasy 1A

21 lutego 2019 r w bibliotece szkolnej odbyło się „Spotkanie z lekturą „. 

Tym razem pierwszaki zmierzyły się z trudnymi pytaniami dotyczących lektur takich jak „Nasza Mama Czarodziejka” i „O wróbelku Elemelku”.
Tradycyjnie poznali krótką biografię autorów omawianych książek. 
Na zakończenie uczniowie otrzymali kolorowanki z postaciami z książek. 
Wychowawca klasy 1a p. Ewa Kapusta i p. dyr. Mirosława Ruta wręczyły uczniom dyplomy za udział w „Klasowym Klubie Systematycznego Czytelnika ” oraz pamiątkowe zakładki.

Walentynki w klasie 1 A

14 lutego ♥️  Z okazji walentynek w klasie 1 A zostały zorganizowane warsztaty przez p. E. Kapustę, p. M. Chruścińską i p. A. Zacharską. 

Podczas warsztatów dzieci poznały historią powstania Dnia Walentynek, a następnie wykonały pracę plastyczną. 

Na zakończenie zajęć uczniowie uczestniczyli w zabawie „Odszukaj serce”. 
Emocje i wrażenia, które towarzyszyły podczas warsztatów na długo pozostaną w ich pamięć. ♥😘

WARSZTATY w klasie 1a – „W Zdrowym Ciele – zdrowy duch”

„W Zdrowym Ciele – zdrowy duch „🏋

18 stycznia odbyły się warsztaty dla uczniów klasy 1A. – „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Zajęcia zostały zorganizowane przez wychowawcę p. E. Kapustę, nauczyciela biblioteki p. M. Chruścińską oraz nauczyciela wf-u p. Anetę Zacharska. 
Warsztaty rozpoczęły się od gimnastyki i zawodów sportowych.
Następnie uczniowie zostali zapoznani z 10 zasadami zdrowego odżywiania. 
Na zakończenie warsztatów uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną „Piramida zdrowego odżywiania”.
Po zakończonych zajęciach każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom za udział. 

Wolontariat

Wolontariat