Biblioteka

Marzena Chruścińska

Czynna w godzinach 

Poniedziałek 8.00 – 14.30

Wtorek 8.00 – 14.00

Środa 8.00 – 14.30

Czwartek 8.00 – 15.00

Piątek 8.00 – 14.00

 

Zapraszamy!

 

Warsztaty Jesienne w klasie II B

WARSZTATY JESIENNE W KLASIE II B W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Jesień to najpiękniejsza pora roku. To czas gdy dni stają się coraz krótsze, robi się wtedy chłodniej, a nasze mamy robią przetwory. 

23 września klasa 2b przywitała jesień w bibliotece szkolnej. Warsztaty zostały zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Flawię Bilewską, Monikę Kaszubę. Uczniowie słuchali pięknych wierszy o jesieni, odgadywali jesienne zagadki. Z darów jesieni dzieci wykonywały jarzębinowe korale i kasztanowe ludziki. Prace dzieci były przepiękne. Na zakończenie warsztatów dzieci wysłuchały piosenki Czesława Niemena ,,Mimozami jesień się zaczyna” i pokolorowały jesienne kolorowanki. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenek o jesieni.

Flawia Bilewska, Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba

 

Konkurs ,,Najładniejsza zakładka do książki”

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI ROZSTRZYGNIĘTY

Miło nam poinformować, że Konkurs na ,,Najładniejszą zakładkę do książki” został rozstrzygnięty!!! Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów, bowiem na konkurs wpłynęło aż 31 prac. Zakładki do książek zostały wykonane w różnych technikach plastycznych i z różnych materiałów: z kliszy fotograficznej, z płótna, z papieru, z tektury. Pomysłowość i oryginalność prac uczniów była zadziwiająca.

Drodzy uczniowie!!! Prace Wasze były przepiękne!!! Zakładki Wasze były pięknie obszywane, kolorowane, wyklejane, malowane. Stanowiły istne cudeńka. Stąd jury w składzie: M. Chruścińska, A. Zacharska, E. Kapusta, A. Kalwarczyk, M. Kaszuba i B. Boniecka miało niemały kłopot by wyłonić zwycięzców. Oceniając prace jury wzięło pod uwagę: pomysł, oryginalność, samodzielność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców.

I MIEJSCA otrzymali:

Gajownik I. 2a, Mazur W. 2a, Charabień L. 1b, Szczepańska K. 2a, Zwęglińska J. 1a, Czajkowska K. 2a, Zając M. 1b, Jelonkiewicz J. 1b, Marszałek L. 1b, Drabik W. 5a, Krogulec A. 1b, Piskorz B. 2a, Podsiadły L. 5a, Walasek T. gr 4c

II MIEJSCA otrzymali:

Gajownik J. 2a, Stępień H. 2a, Bożek F. 2a, Bożek M. 1b, Bielawska D. 5a, Zając T. 0c, Jagiełła M. 2a, Wiśniewska M. 1b, Piecuch F. 5a, Ruta A. 1b, Niedziałek T. gr 5c, Niedziałek W. gr 3a

III MIEJSCA otrzymali:

Ciszek D. 2a, Ciepiela L. 2a, Kucharska M. 2a, Sieradzka S. 1b, Golonka K. 1b

Wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni po powrocie do szkoły. Zakładki do książek, które wykonaliście pomogą Wam znaleźć miejsce w którym skończyliście odrabiać pracę domową lub czytać ulubioną książkę.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przesłaniu zdjęć swoich pociech z pracami konkursowymi, a uczniom za trud i zaangażowanie w wykonaniu prac konkursowych!!!

Zapraszamy do obejrzenia Galerii naszych zdjęć!!!

Organizatorzy konkursu:

M. Chruścińska, A. Zacharska, A. Kalwarczyk, E. Kapusta, B. Boniecka, M. Kaszuba

 

Rozstrzygnięcie Konkursu „Moja ulubiona książka”

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Miło nam poinformować, że w związku z zakończeniem konkursu plastyczno-literackiego ,,Moja ulubiona książka”, jury przystąpiło do podjęcia decyzji o jego rozstrzygnięciu.

Na konkurs wpłynęło 17 prac uczniów z klas 0c, 1a, 1b, 2a, 5a. Z prac literackich uczniów wynika, że uczniowie lubią czytać książki bowiem zawarte są w nich ciekawe, wzruszające opowieści, uczą dobrych wartości, przenoszą ich do innych miejsc, dzieci uczestniczą w ich przygodach, a także pokazują jak nawiązać przyjaźń i odnaleźć własne miejsce w życiu. Czas jaki spędzają przy książkach jest czasem bezcennym.

Jury w składzie: M. Chruścińska, A. Zacharska, E. Kapusta, A. Kalwarczyk, M. Kaszuba, I. Rybicka, M. Drab-Zawisza oceniło prace literackie, a przy ocenie prac plastycznych wzięło pod uwagę: pomysł, oryginalność, samodzielność  i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców konkursu.

I miejsca otrzymali: Bartłomiej Piskorz kl. 2a, Gabriela Brudnicka kl. 2a, Maria Zając kl. 1b, Ignacy Gajownik kl. 2a, Julia Tokarska kl. 0c, Jakub Gajownik kl. 2a, Zofia Szymańska kl. 2a.

II miejsca otrzymali: Alan Farkowski kl. 1a, Amelia Lutkowska kl. 2a, Jakub Mętrkiewicz kl. 2a, Hanna Domagała kl. 2a, Igor Kokociński kl. 2a, Wiktoria Drabik kl. 5a.

III miejsca otrzymali: Wiktoria Mazur kl. 2a, Amelia Krogulec kl. 1b, Lena Marszałek kl. 1b, Alicja Ruta kl. 1b.

Uczniowie otrzymają dyplomy i książki za udział i zaangażowanie w konkursie. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy wykonywali i przekazywali zdjęcia do organizatorów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Organizatorzy konkursu

Galeria zdjęć!

Konkurs,,Moja ulubiona książka”

Konkurs,,Moja ulubiona książka” został zainicjowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, którego celem jest rozpowszechnianie książek wśród dzieci i wspieranie czytelnictwa przez najmłodszych. I choć został przeprowadzony zdalnie na konkurs wpłynęło kilkanaście prac uczniów z klas: IIA, IA, IB, VA i 0C. Konkurs cieszył się więc ogromna popularnością wśród dzieci. Z prac konkursowych wynika, że uczniowie lubią czytać książki, bowiem jak piszą w swoich pracach konkursowych zawarte są w nich ciekawe, wzruszające opowieści. Ponadto, uważają, że książki uczą dobrych wartości, pokazują jak nawiązać przyjaźń, odnaleźć miłość i znaleźć własne miejsce w świecie. Książki przenoszą ich do innych miejsc, a czytając je uczestniczą w przygodach swych bohaterów. Ich ulubione książki to: ,,Calineczka”, ,,Jaś i Małgosia”, ,,Karolcia”, ,,Brzydkie kaczątko”, ,,Pipi Pończoszanka”, ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, ,,Plastusiowy pamietnik”, ,,Królewna Śnieżka”, ,,Żabcio podróżnik”, ,,Przygody Mikołajka”, ,,Szary domek”, ,,Słoń Trąbalski”, ,,Akademia Pana Kleksa”, ,,Najsłynniejsze czołgi”, ,,Jak przetrwać w świecie Stranger Things”. Czas jaki spędzają przy książkach jest czasem bezcennym.

Pragnę podziękować wszystkim dzieciom, które przystąpiły do konkursu ,,Moja ulubiona książka” za trud włożony w przygotowanie pracy plastycznej i literackiej i zaangażowanie. Podziękowania kieruję również do rodziców i nauczycieli za nieocenioną pomoc w wysłaniu prac.

Kochane dzieci!

Prace Wasze były przepiękne ! Nagrody za udział w konkursie ,,Moja ulubiona książka” odbierzecie w bibliotece szkolnej w podanym terminie po powrocie do szkoły.

Pozdrawiam wszystkich nauczycieli – bibliotekarz Marzena Chruścińska.

Wszystkim już teraz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!

XVII edycja Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej ,,Kocham moją Ojczyznę”

6 marca w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się XVII edycja Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej ,,Kocham moją Ojczyznę”. Celem konkursu jest promowanie wśród młodego pokolenia Polaków idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej oraz miłości do Ojczyzny. Konkurs daje również możliwość rozwijania i prezentowania przez uczestników swoich talentów recytatorskich i wokalnych.

Naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim reprezentowały uczennice: Karolina Szczepańska ucz. kl. 2a, Wiktoria Mazur ucz. kl. 2a, Lena Marszałek ucz. kl. 1b i Lena Wulczyńska ucz. kl.1a. Uczennice do Konkursu zostały przygotowane przez p. Marzenę Chruścińską. Jury oceniając recytatorów wzięło pod uwagę: opanowanie tekstu, dobór repertuaru, dykcję i interpretacje i wyłoniło zwycięzców konkursu. Lena Marszałek ucz. kl. 1b zdobyła wyróżnienie i otrzymała piękne dyplom i książki, a wszystkie uczennice dyplom za udział w konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!

,,Spotkanie z lekturą klasy 2a”

4 grudnia klasa 2a uczestniczyła w spotkaniu z lekturą – ,,Zaczarowana zagroda”. Uczniowie zapoznali się z krótką biografią autorów książek – Aliną i Czesławem Centkiewiczów. Data dzisiejszych zajęć nie jest przypadkowa ponieważ właśnie 4 grudnia autorzy ww. książki poznali się. W dalszej części warsztatów uczniowie odpowiadali na pytania testowe dotyczące treści lektury, poznali zwierzęta żyjące na Antarktydzie, dowiedzieli się jak wygląda pingwin cesarski, a jak pingwin Adeli. Na zakończenie zajęć uczniowie podzieleni na grupy wykonali pracę plastyczną w rozmiarze XXL.

Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską i Ewę Kapustę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego spotkania!!!

,,Warsztaty i wróżby Andrzejkowe”

W Wigilię św. Andrzeja przypada wieczór wróżb  – Andrzejki. Początkowo Andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby traktowano indywidualnie. Później przybrały formę zbiorową organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu. Współcześnie przekształciły się w nieobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obu płci.

Z okazji Andrzejek odbyły się warsztaty w bibliotece i salach w klasie 1a, 1b i 2a zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Monikę Kaszubę, Annę Kalwarczyk, Ewę Kapustę i Anetę Zacharską. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się o historii święta, wysłuchali wierszy o Andrzejkach oraz uczestniczyli w różnych wróżbach: przekuwali serce poznając imię swojej sympatii, losowali atrybuty: różaniec, liść i wstążkę, lali wosk, rzucali monetą oraz brali udział w zabawie kram z marzeniami. Na zakończenie warsztatów uczniowie malowali kolorowanki związane z Andrzejkami.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

,,Moja ulubiona postać z bajki” – rozstrzygnięcie konkursu

w dniu 27 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu ,,Moja ulubiona postać z bajki”. Konkurs został zorganizowany przez panie: Marzenę Chruścińską, Monikę Kaszubę, Annę Kalwarczyk, Iwonę Rybicką, Ewę Kapustę, Anetę Zacharska. W konkursie udział wzięło ponad 30 uczniów szkoły. Jury przy ocenie prac wzięło pod uwagę: pomysł, oryginalność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców konkursu.

I MIEJSCE – Bartłomiej Piskorz z klasy 2a, Tobiasz Medoń z klasy 1b, Tomasz Zając z klasy 0c

II MIEJSCE  – Wiktoria Mazur z klasy 2a, Maja Bożek z klasy 1b, Filip Bożek z klasy 2a

III MIEJSCE – Maria Zając z klasy 1b, Zofia Szymańska z klasy 2a

Pani Dyrektor Mirosława Ruta wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki dla laureatów konkursu i dyplomy za udział w konkursie.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

 

,,Dzień Kredki w naszej szkole”

22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole. Za jej pomocą mogą wyrazić to co czują, myślą, o czym marzą. Z tej okazji uczniowie klas 0c, 1a, 1b, 2a uczcili to święto uczestnicząc w warsztatach, które zostały zorganizowane przez panie: Monikę Kaszubę, Marzenę Chruścińską, Anetę Zacharską, Ewę Kapustę, Iwonę Rybicką i Annę Kalwarczyk. Pani Marzena Chruścińska przeczytała im opowiadanie ,,Zaczarowana kredka”, a następnie uczniowie obejrzeli film ,,Magiczne drzewo”. W dalszej części warsztatów uczniowie wykonywali czapeczki za pomocą kolorowych kredek, odgadywali zagadki, a w grupach kolorowali ogromną kredkę. Świętowanie Dnia Kredki zachęciło dzieci do wspólnej zabawy oraz rozwinęło wyobraźnię i pomysłowość dzieci.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

 

,,Spotkanie z lekturą klasy 1a”

21 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 1a uczestniczyli w ,,Spotkaniu z lekturą”.

Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Annę Kalwarczyk i Marzenę Chruścińską. Podczas spotkania uczniowie poznali ciekawostki z życia autorki książki ,,O wróbelku Elemelku” – Hanny Łochockiej, następnie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania z treści książki oraz wykonali pracę plastyczną – wyklejanie plasteliną bohatera książki – Elemelka. Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z wykonaną przez siebie pracą plastyczną.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!.

1 2 5

Wolontariat

Wolontariat