Biblioteka

Marzena Chruścińska

Czynna w godzinach 

Poniedziałek 8.00 – 14.30

Wtorek 8.00 – 14.00

Środa 8.00 – 14.30

Czwartek 8.00 – 15.00

Piątek 8.00 – 14.00

 

Zapraszamy!

 

,,Spotkanie z lekturą klasy 2a”

4 grudnia klasa 2a uczestniczyła w spotkaniu z lekturą – ,,Zaczarowana zagroda”. Uczniowie zapoznali się z krótką biografią autorów książek – Aliną i Czesławem Centkiewiczów. Data dzisiejszych zajęć nie jest przypadkowa ponieważ właśnie 4 grudnia autorzy ww. książki poznali się. W dalszej części warsztatów uczniowie odpowiadali na pytania testowe dotyczące treści lektury, poznali zwierzęta żyjące na Antarktydzie, dowiedzieli się jak wygląda pingwin cesarski, a jak pingwin Adeli. Na zakończenie zajęć uczniowie podzieleni na grupy wykonali pracę plastyczną w rozmiarze XXL.

Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską i Ewę Kapustę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego spotkania!!!

,,Warsztaty i wróżby Andrzejkowe”

W Wigilię św. Andrzeja przypada wieczór wróżb  – Andrzejki. Początkowo Andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby traktowano indywidualnie. Później przybrały formę zbiorową organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu. Współcześnie przekształciły się w nieobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obu płci.

Z okazji Andrzejek odbyły się warsztaty w bibliotece i salach w klasie 1a, 1b i 2a zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Monikę Kaszubę, Annę Kalwarczyk, Ewę Kapustę i Anetę Zacharską. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się o historii święta, wysłuchali wierszy o Andrzejkach oraz uczestniczyli w różnych wróżbach: przekuwali serce poznając imię swojej sympatii, losowali atrybuty: różaniec, liść i wstążkę, lali wosk, rzucali monetą oraz brali udział w zabawie kram z marzeniami. Na zakończenie warsztatów uczniowie malowali kolorowanki związane z Andrzejkami.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

,,Moja ulubiona postać z bajki” – rozstrzygnięcie konkursu

w dniu 27 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu ,,Moja ulubiona postać z bajki”. Konkurs został zorganizowany przez panie: Marzenę Chruścińską, Monikę Kaszubę, Annę Kalwarczyk, Iwonę Rybicką, Ewę Kapustę, Anetę Zacharska. W konkursie udział wzięło ponad 30 uczniów szkoły. Jury przy ocenie prac wzięło pod uwagę: pomysł, oryginalność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców konkursu.

I MIEJSCE – Bartłomiej Piskorz z klasy 2a, Tobiasz Medoń z klasy 1b, Tomasz Zając z klasy 0c

II MIEJSCE  – Wiktoria Mazur z klasy 2a, Maja Bożek z klasy 1b, Filip Bożek z klasy 2a

III MIEJSCE – Maria Zając z klasy 1b, Zofia Szymańska z klasy 2a

Pani Dyrektor Mirosława Ruta wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki dla laureatów konkursu i dyplomy za udział w konkursie.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

 

,,Dzień Kredki w naszej szkole”

22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole. Za jej pomocą mogą wyrazić to co czują, myślą, o czym marzą. Z tej okazji uczniowie klas 0c, 1a, 1b, 2a uczcili to święto uczestnicząc w warsztatach, które zostały zorganizowane przez panie: Monikę Kaszubę, Marzenę Chruścińską, Anetę Zacharską, Ewę Kapustę, Iwonę Rybicką i Annę Kalwarczyk. Pani Marzena Chruścińska przeczytała im opowiadanie ,,Zaczarowana kredka”, a następnie uczniowie obejrzeli film ,,Magiczne drzewo”. W dalszej części warsztatów uczniowie wykonywali czapeczki za pomocą kolorowych kredek, odgadywali zagadki, a w grupach kolorowali ogromną kredkę. Świętowanie Dnia Kredki zachęciło dzieci do wspólnej zabawy oraz rozwinęło wyobraźnię i pomysłowość dzieci.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

 

,,Spotkanie z lekturą klasy 1a”

21 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 1a uczestniczyli w ,,Spotkaniu z lekturą”.

Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Annę Kalwarczyk i Marzenę Chruścińską. Podczas spotkania uczniowie poznali ciekawostki z życia autorki książki ,,O wróbelku Elemelku” – Hanny Łochockiej, następnie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania z treści książki oraz wykonali pracę plastyczną – wyklejanie plasteliną bohatera książki – Elemelka. Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z wykonaną przez siebie pracą plastyczną.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!.

,,Szkolny Konkurs Recytatorski”

15 listopada odbył się w bibliotece szkolnej Szkolny Konkurs Recytatorski. Konkurs został zorganizowany przez panie: dyr. Małgorzatę Pudzianowską, Marzenę Chruścińską, Barbarę Cichy, Małgorzatę Drab-Zawiszę i Magdalenę Ślifirczyk. W konkursie udział wzięło 25 uczniów. Jury oceniając recytatorów wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcję oraz interpretację i wyłoniło zwycięzców konkursu, którzy będą reprezentować szkołę w konkursach zewnętrznych.

W kategorii klas I – III:

I miejsce zajęła Wiktoria Mazur z klasy 2a,

II miejsca Lena Marszałek i Maria Zając z klasy 1b

III miejsce otrzymali  Karolina Szczepańska i Bartłomiej Piskorz z klasy 2a,

a wyróżnienia Zofia Bielecka i Lena Wulczyńska z klasy 1a.

W kategorii klas V:

I miejsce zajęła Natalia Fokt

II miejsce Wiktoria Bielawska

III miejsce Olga Czyż

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne tomiki poetyckie, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

,,Światowy Dzień Niewidomych”

13 listopada obchodzimy Światowy Dzień Niewidomych. Celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niewidomych i słabowidzących. Dla osób niewidomych jest to uroczyste święto podczas którego przypominają zdrowej części społeczeństwa, że istnieją i chcą żyć tak jak wszyscy na świecie bez ograniczeń i fałszywej litości.

Z tej okazji 13 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach poświęconych tej tematyce. Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Monikę Kaszubę i Anetę Zacharską. Podczas warsztatów uczniowie poznali biografię Louisa Braillea – twórcy pisma dla niewidomych, sposób pisania na specjalnej maszynie dla osób niewidomych, obejrzeli film ,,N jak niewidomy, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku”. Ponadto uczniowie mieli za zadanie napisać swoje imię alfabetem Braillea. Następnie zapoznali się z przedmiotami z których korzystają niewidomi – laską, mapami, maszyną do pisania, które zostały specjalnie wypożyczone na warsztaty ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiu. Dziękujemy za życzliwość i wypożyczenie panu Dyrektorowi ds. Dydaktycznych – Tomaszowi Łachutowi. Na zakończenie warsztatów uczniowie otrzymali próbkę pisma Braillea.

Zapraszamy do galerii naszych zdjęć!!!

,,Spotkanie z lekturą klasy 1b”

W dniu 7 listopada uczniowie klasy 1b uczestniczyli w bibliotece szkolnej w ,,Spotkaniu z lekturą” (,,Plastusiowy pamiętnik”).

Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską i Monikę Kaszubę. Podczas spotkania dzieci poznały biografię autorki ,,Plastusiowego pamiętnika” – Marii Kownackiej, potem wykonały pracę plastyczną – lepiły Plastusia. Następnie rozwiązały test sprawdzający z lektury. Na zakończenie spotkania wykonały kolorowankę zaczerpniętą z książki ,,Plastusiowy pamiętnik”.

Zapraszamy do galerii naszych zdjęć!!!

 

,,Europejski Dzień Języków Obcych”

26 września – to Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień ten ma na celu ukazać opinii publicznej wagę uczenia się i nauczania języków obcych, promować różnorodność kulturową i językową Europy, propagować uczenie się języków przez całe życie w szkole jak i poza nią.

W naszej szkole również w klasie 2a obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który został zorganizowany przez panie: Marzenę Chruścińską, Ewę Kapustę, Małgorzatę Bachorską i Izabelę Zagrodnik.

Dzieci zostały zapoznane z przywitaniami w różnych językach oraz pokolorowały flagi różnych państw Europy. Następnie uczestniczyły w quizie dotyczącym języków oraz wykonywały ćwiczenia polegające na wyszukaniu różnych języków w diagramie. Na zakończenie zajęć najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe książki i zjedli słodki poczęstunek.

,,Dzień Poczty Polskiej”, ,,Dzień Listonosza” w klasie 2a

Jeśli będziecie dzisiaj na poczcie albo spotkacie listonosza złóżcie mu życzenia. Dzisiaj swoje święto obchodzą Pracownicy Poczty Polskiej. Dzień ten często nazywany jest Dniem Listonosza. Święto to ma na celu wyróżnienie niełatwej pracy listonoszy, którzy każdego dnia niezależnie od pogody dostarczają przesyłki adresatom. Każdego dnia listonosz w Polsce dostarcza nawet 26 kg przesyłek, więc jego praca jest równie wymagająca fizycznie, co i psychicznie.

Uczniowie klasy 2a z tej okazji uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez panie: Ewę Kapustę i Marzenę Chruścińską. Uczniowie dowiedzieli się o historii święta, wysłuchali wiersza Krzysztofa Rogulskiego ,,Listonosz” oraz odgadywali zagadki. W trakcie warsztatów uczyli się adresować koperty, poznali kim jest nadawca, a kim odbiorca. Na zakończenie każdy uczeń zaprojektował własną kopertę ze znaczkiem zaadresowaną do wybranej przez siebie osoby.

1 2 5

Wolontariat

Wolontariat