Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja, 2019 | Aktualności, Biblioteka

8 Maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Z tej okazji uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią p. Ewą Kapustą uczestniczyli w bibliotece szkolnej w ,, Spotkaniu z lekturą”( Pierwszaki z kosmosu, Plastusiowy pamiętnik). ,, Spotkanie z lekturą” zostało przygotowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Ewę Kapustę, Anetę Zacharską.

To już trzecie ,,Spotkanie z lekturą” dla uczniów klas pierwszych. Podczas zajęć p. Marzena Chruścińska opowiedziała historię powstania Dnia Bibliotekarza, biografie autorów lektur – Marii Kownackiej i Rafała Witka. Po raz kolejny uczniowie odpowiadali na pytania testowe dotyczące treści lektur.

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie prac plastycznych – lepienie Plastusia i kolorowanie ufoludków Kochani uczniowie ! W tym roku zakończyliśmy nasze ,,Spotkania z lekturą” w bibliotece szkolnej. Ale tak naprawdę to nie koniec. Widzimy się we wrześniu. Czekają na was nowe lektury, ciekawe treści, kolejne wyzwania.

Pozdrawiamy nauczyciel – bibliotekarz Marzena Chruścińska, wychowawca klasy 1 a Ewa Kapusta, Aneta Zacharska.