Dzień Dziecka w klasie 2a

Maj 29th, 2020 | Ważne wydarzenia

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 2A – ZDALNE WARSZTATY Z INFORMATYKI

Dzień Dziecka – to święto, które jest ulubionym dniem w kalendarzu wielu dzieci. Tradycyjnie w Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. W tym dniu dorośli obdarowują swoje pociechy mniejszymi lub większymi upominkami. Każdy jednak dorosły w głębi duszy marzy by znów być dzieckiem, bowiem dzieciństwo kojarzy nam się z zabawą, radością i spokojem.

By podkreślić wagę tego święta uczniowie kl. 2a na warsztatach z informatyki projektowali piękne plakaty na Dzień Dziecka w programie Paint. Były one przepiękne!!! Brawo! Spisaliście się na medal w Dniu Swojego święta. Następnie korzystali z różnych źródeł informacji (internet, poradniki, encyklopedie) i szukali odpowiedzi na zadane pytania m.in. kiedy to święto zostało ustanowione, a już na wesoło opowiadali o swoich ulubionych zabawkach, prezentach i słodyczach o jakich marzą by dostać je w Dniu ich święta. Z pewnością zdobyte na warsztatach wiadomości i korzystanie z różnych źródeł informacji poszerzyło ich wiedzę o DNIU DZIECKA oraz utrwaliło poznane techniki informatyczne.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przesłanie zdjęć swych pociech z pracami, a dzieciom za trud w ich wykonaniu. Życzymy Wam dużo zdrowia i radości w DNIU DZIECKA.

Zapraszamy też do Galerii naszych zdjęć!!!

Aneta Zacharska, Marzena Chruścińska