Dzień Kosmosu w klasie 2a

Maj 21st, 2020 | Ważne wydarzenia

DZIEŃ KOSMOSU W KLASIE 2A  – ZDALNE WARSZTATY Z INFORMATYKI

21 maja każdego roku przypada wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników Wszechświata, bowiem świętujemy wtedy DZIEŃ KOSMOSU. Dzień ten ma na celu celebrację dotychczasowych osiągnięć oraz ciągłe rozpowszechnianie osiągniętej wiedzy na temat Wszechświata.

Dzień Kosmosu obchodzony był również uroczyście w klasie 2a. Głównym celem zajęć było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Uczniowie korzystali przy tym z różnych źródeł informacji (internet, encyklopedie, książki o kosmosie). Na zdalnych zajęciach uczniowie wykonywali prace plastyczne na temat pojazdów kosmicznych w programie Paint. Trzeba przyznać, że prace uczniów były przepiękne!!! Następnie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o kosmosie m. in. jak nazywa sie polski kosmonauta, który poleciał w kosmos, dlaczego pies Łajka został umieszczony na orbicie okołoziemskiej oraz jaka jest najmniejsza i największa planeta Układu Słonecznego. Nie zabrakło też zagadek o kosmosie, które uczniowie odgadywali bezbłędnie przesyłając rozwiązania. Podczas przeprowadzonych zdalnych zajęć uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o kosmosie i wszechświecie, a przy tym świetnie się bawili odgadując przygotowane zagadki.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

Aneta Zacharska

Marzena Chruścińska