,,Dzień Kredki w naszej szkole”

Listopad 22nd, 2019 | Biblioteka, Ważne wydarzenia

22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole. Za jej pomocą mogą wyrazić to co czują, myślą, o czym marzą. Z tej okazji uczniowie klas 0c, 1a, 1b, 2a uczcili to święto uczestnicząc w warsztatach, które zostały zorganizowane przez panie: Monikę Kaszubę, Marzenę Chruścińską, Anetę Zacharską, Ewę Kapustę, Iwonę Rybicką i Annę Kalwarczyk. Pani Marzena Chruścińska przeczytała im opowiadanie ,,Zaczarowana kredka”, a następnie uczniowie obejrzeli film ,,Magiczne drzewo”. W dalszej części warsztatów uczniowie wykonywali czapeczki za pomocą kolorowych kredek, odgadywali zagadki, a w grupach kolorowali ogromną kredkę. Świętowanie Dnia Kredki zachęciło dzieci do wspólnej zabawy oraz rozwinęło wyobraźnię i pomysłowość dzieci.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!