,,Dzień Poczty Polskiej”, ,,Dzień Listonosza” w klasie 2a

Październik 18th, 2019 | Aktualności, Biblioteka

Jeśli będziecie dzisiaj na poczcie albo spotkacie listonosza złóżcie mu życzenia. Dzisiaj swoje święto obchodzą Pracownicy Poczty Polskiej. Dzień ten często nazywany jest Dniem Listonosza. Święto to ma na celu wyróżnienie niełatwej pracy listonoszy, którzy każdego dnia niezależnie od pogody dostarczają przesyłki adresatom. Każdego dnia listonosz w Polsce dostarcza nawet 26 kg przesyłek, więc jego praca jest równie wymagająca fizycznie, co i psychicznie.

Uczniowie klasy 2a z tej okazji uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez panie: Ewę Kapustę i Marzenę Chruścińską. Uczniowie dowiedzieli się o historii święta, wysłuchali wiersza Krzysztofa Rogulskiego ,,Listonosz” oraz odgadywali zagadki. W trakcie warsztatów uczyli się adresować koperty, poznali kim jest nadawca, a kim odbiorca. Na zakończenie każdy uczeń zaprojektował własną kopertę ze znaczkiem zaadresowaną do wybranej przez siebie osoby.