,,Dzień Polskiej Niezapominajki” w klasie 2a

Maj 15th, 2020 | Ważne wydarzenia

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI W KLASIE 2A

15 maja obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. Kwiat ten od dawien dawna przynosił ludziom szczęście. Już nasze babcie wierzyły, że jeśli ich córki będące pannami podłożyły sobie pod poduszkę niezapominajki szybciej wychodziły za mąż.

Dzień Polskiej Niezapominajki obchodzony był również uroczyście w klasie 2a. Na zajęciach przygotowanych przez panie: Anetę Zacharską i Marzenę Chruścińską uczniowie odpowiadali zdalnie na podane pytania na temat niezapominajki korzystając z różnych źródeł informacji (internet, encyklopedie, książki popularnonaukowe). Następnie w programie Paint rysowali niezapominajki. Prace uczniów były przepiękne!!! Należy podkreślić, że Święto Polskiej Niezapominajki jest bardzo ważne w dzisiejszych okolicznościach kiedy jest stan epidemii. I choć związane jest z przyrodą niesie głębsze przesłanie, aby pamiętać o ważnych chwilach w życiu: uścisku dłoni, przyjaznym uśmiechu, pomocy kogoś bliskiego czy spotkaniu z przyjaciółmi.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

Aneta Zacharska , Marzena Chruścińska