Konkurs ,,ABC wiedzy o książce i bibliotece”

15 marca, 2018 | Aktualności, Biblioteka
Konkurs ,,ABC wiedzy o książce i bibliotece”

14 marca 2018 r. odbył się Konkurs polsko – angielski ,,ABC wiedzy o książce i bibliotece” zorganizowany przez panie: Marzenę Chruścińską, Małgorzatę Bachorską, Flawię Bilewską, Barbarę Cichy. W konkursie udział wzięło 49 uczniów naszej szkoły.
Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytanie w języku angielskim zakreślając prawidłową
odpowiedź, a w nawiasie podać odpowiednik w języku angielskim, połączyć pasujące do siebie wyrazy w pary, podać polskie i angielskie odpowiedniki wyrażeń związanych z czytelnictwem oraz krótko napisać jaka jest ich ulubiona książka.
Jury w składzie: Małgorzata Bachorska, Flawia Bilewska, Marzena Chruścińska, Barbara Cichy.
Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniło zwycięzców konkursu. Oto oni:
I MIEJSCE – WIKTORIA CZYŻ III A
I MIEJSCE – KAROLINA GŁOWACKA III A
I MIEJSCE – MUCHA JAGODA III B
II MIEJSCE – MAGDA GORCZYCA III B
II MIEJSCE – NIKOLA WILCZYŃSKA II E
III MIEJSCE – ALEKSANDRA BULSKA III B
III MIEJSCE – FILIP WÓJTOWICZ III E
III MIEJSCE – JULIA SZYMAK III A
Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe dla laureatów konkursu zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.