Konkurs Poezji I Pieśni Patriotycznej ,,Kocham moją Ojczyznę”

12 marca, 2019 | Aktualności, Biblioteka
 8 marca 2019 roku odbył się XVI Regionalny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej ,,Kocham moją Ojczyznę „.
Celem konkursu jest kształtowanie poczucia świadomości narodowej dzieci i młodzieży i rozwijanie ducha patriotyzmu wśród młodego pokolenia. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: Poezja Patriotyczna i Pieśń Patriotyczna.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy I a – Wiktoria Mazur i Karolina Szczepańska oraz uczennice z klasy III gimnazjum: Iga Wasilewska i Natalia Wydra.
Dziewczynki zostały przygotowane do konkursu pod kierunkiem pani Marzeny Chruścińskiej. Uczennice z klasy I a przepięknie zaśpiewały ,,Niepodległa, niepokorna” i ,,Dziewczyna z granatem”.
Iga Wasilewska wzięła udział w Konkursie Recytatorskim recytując wiersz K. K. Baczyńskiego ,,Byłeś jak wielkie, stare drzewo”, zaś Natalia Wydra zarecytowała wiersz Jerzego Żuławskiego ,,Do moich synów”.

Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu w obu kategoriach wyłoniło zwycięzców.
Uczennica naszej szkoły IGA WASILEWSKA zajęła I MIEJSCE w Konkursie i będzie reprezentować szkołę na dalszym etapie konkursu w Lipsku.
Uczestnikom dziękujemy za trud i pracę w przygotowanie do konkursu a laureatce gratulujemy i trzymamy kciuki w etapie diecezjalnym tego Konkursu !!!