Konkurs polsko – angielski, „ABC wiedzy o książce i bibliotece”.

28 lutego, 2019 | Aktualności, Biblioteka

27 lutego w bibliotece szkolnej odbył się konkurs polsko – angielski, „ABC wiedzy o książce i bibliotece”.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli: M. Chruscinską, F. Bilewską, M. Bachorską i A. Zacharską, B.Cichy.

W konkursie udział wzięło 26 uczniów. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu bibliotekoznawstwa i j. angielskiego wybierając i zakreślając prawidłową odpowiedź, a w nawiasie podać odpowiednik w j. angielskim. Ponadto uczniowie mieli za zadanie napisać kilka zdań na temat ,,Jaka jest twoja ulubiona książka?”.

Z wszystkimi odpowiedziami poradzili sobie znakomicie bowiem zasób ich wiedzy w tych dziedzinach ćwiczony był na zajęciach j. angielskiego i lekcjach bibliotecznych.

Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni na zakończenie roku szkolnego.