KONKURS ”W 100-lecie Odzyskania Niepodległości”

Marzec 5th, 2018 | Aktualności, Ogłoszenia dla ucznia

Organizator i czas trwania konkursu:
Pomysłodawcą konkursu są nauczyciele historii w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Radomiu.

Konkurs rozpoczyna się 5 marca 2018r. i potrwa do 15 kwietnia 2018r.
Prace należy dostarczać nauczycielom historii.
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 25 kwietnia 2018r.

Uczestnicy:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II-III gimnazjum.

Cel konkursu:

W tym roku, po 123 latach niewoli, obchodzimy rocznicę odzyskanie pełnej suwerenności i niezależności politycznej. To ważne wydarzenie jest powodem zorganizowania konkursu w naszej szkole. Chcemy też aktywnie włączyć się do tego narodowego święta.
Chcemy też rozwijać zainteresowanie losami naszego państwa wśród uczniów              i poszerzać ich wiedzę dotyczącą tamtego okresu.

Prace konkursowe można wykonać w czterech  kategoriach:

1. komiks, który będzie odnosił się w swojej treści do odzyskania niepodległości przez Polskę. Format obejmuje od 2 do 4 arkuszy A4.
Komiks – opowiadanie utworzone przez połączenie kilku lub więcej obrazków składających się na konkretną historię. Zazwyczaj obrazki są zaopatrzone w tekst narratora (z boku) lub wypowiedzi postaci (w dymkach).

2. praca plastyczna (rysunek, malarstwo, grafika komputerowa) odwołująca się tematycznie do wydarzeń roku 1918; format prac należy dostosować do arkusza A3.

3. plakat, który będzie zawierał obrazy- symbole związane z tym wydarzeniem.

4. prezentacja multimedialna

Zachęcamy do udziału w konkursie.