Konkurs,,Moja ulubiona książka”

Kwiecień 22nd, 2020 | Biblioteka, Ważne wydarzenia

Konkurs,,Moja ulubiona książka” został zainicjowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, którego celem jest rozpowszechnianie książek wśród dzieci i wspieranie czytelnictwa przez najmłodszych. I choć został przeprowadzony zdalnie na konkurs wpłynęło kilkanaście prac uczniów z klas: IIA, IA, IB, VA i 0C. Konkurs cieszył się więc ogromna popularnością wśród dzieci. Z prac konkursowych wynika, że uczniowie lubią czytać książki, bowiem jak piszą w swoich pracach konkursowych zawarte są w nich ciekawe, wzruszające opowieści. Ponadto, uważają, że książki uczą dobrych wartości, pokazują jak nawiązać przyjaźń, odnaleźć miłość i znaleźć własne miejsce w świecie. Książki przenoszą ich do innych miejsc, a czytając je uczestniczą w przygodach swych bohaterów. Ich ulubione książki to: ,,Calineczka”, ,,Jaś i Małgosia”, ,,Karolcia”, ,,Brzydkie kaczątko”, ,,Pipi Pończoszanka”, ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, ,,Plastusiowy pamietnik”, ,,Królewna Śnieżka”, ,,Żabcio podróżnik”, ,,Przygody Mikołajka”, ,,Szary domek”, ,,Słoń Trąbalski”, ,,Akademia Pana Kleksa”, ,,Najsłynniejsze czołgi”, ,,Jak przetrwać w świecie Stranger Things”. Czas jaki spędzają przy książkach jest czasem bezcennym.

Pragnę podziękować wszystkim dzieciom, które przystąpiły do konkursu ,,Moja ulubiona książka” za trud włożony w przygotowanie pracy plastycznej i literackiej i zaangażowanie. Podziękowania kieruję również do rodziców i nauczycieli za nieocenioną pomoc w wysłaniu prac.

Kochane dzieci!

Prace Wasze były przepiękne ! Nagrody za udział w konkursie ,,Moja ulubiona książka” odbierzecie w bibliotece szkolnej w podanym terminie po powrocie do szkoły.

Pozdrawiam wszystkich nauczycieli – bibliotekarz Marzena Chruścińska.

Wszystkim już teraz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!