,,Kwesta na rzecz Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego”

2 listopada, 2019 | Ważne wydarzenia

WOLONTARIUSZE W AKCJI – udział w kweście zorganizowanej przez Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego

Śladem lat ubiegłych 2 listopada 2019  uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Ślifirczyk wzięli udział w kweście zorganizowanej przez Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego, która odbyła się na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.W wydarzeniu wzięła udział kl 5 a – uczniowie wraz z Samorządem Uczniowskim zapalili symboliczne znicze.

Nasza szkoła, biorąc udział w kweście nie zapomniała o zabytkowych grobach, które wymagają stale renowacji i o tych nagrobkach, o których należy pamiętać, tzw. „znanych i nieznanych radomianach”. Pomimo zimnej już pogody, uczniom przyświecał szlachetny cel, który rozpalał serca ludzi, którzy nie przechodzili obojętnie obok naszych wolontariuszy. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!