Międzynarodowy Dzień Drzewa w klasie 2a

9 października, 2020 | Biblioteka, Ważne wydarzenia

W dniu 9 października uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach w bibliotece szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa. Święto to zostało zainicjowane 10 października 1872 roku przez sekretarza rolnictwa Juliusa Sterlinga Mortona – miłośnika rolnictwa. W Polsce jest obchodzone od 2002 roku, a jego celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska.

Na warsztatach uczniowie klasy 2a dowiedzieli się wielu ciekawostek o drzewach, słuchali pięknych wierszy na ich temat, odgadywali zagadki tematyczne. Następnie wykonali pomysłową pracę plastyczną związaną ze Świętem Drzewa. Kontynuacja warsztatów było posadzenie trzech dębów przy szkole przez uczniów klasy 2a wraz z panią Anną Kalwarczyk i Marzeną Chruścińską oraz korzystanie z drzewoterapii. Zorganizowane z okazji Światowego Dnia Drzewa warsztaty poszerzyły wiedzę uczniów na temat drzew i ich znaczenia w środowisku oraz przyniosły uczniom wiele radości i niezapomnianych chwil podczas warsztatów i sadzenia dębów.

Anna Kalwarczyk i Marzena Chruścińska wraz z uczniami klasy 2a

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!