Międzynarodowy Dzień Zwierząt

4 października, 2020 | Biblioteka

4 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Święto to zostało ustanowione w 1931 roku we Florencji, a jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby zwierząt zarówno tych domowych jak i dziko żyjących.

Z tej okazji uczniowie klasy 2b uroczyście obchodzili to święto w bibliotece szkolnej. Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Flawię Bilewską, Monikę Kaszubę. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o zwierzętach, poznali książki, których bohaterami są zwierzęta. Następnie odgadywali zagadki słowno – muzyczne o zwierzętach, słuchali pięknych wierszy o zwierzętach oraz wykonywali swoje ulubione zwierzęta z plasteliny. Na zakończenie zajęć pani Marzena Chruścińska wręczyła uczniom kolorowanki tematyczne i czasopisma o zwierzętach. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenek o zwierzętach.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba, Flawia Bilewska