Nasi uczniowie w Kuchni dla Ubogich przy klasztorze O.O. Bernardynów w Radomiu.

5 października, 2017 | Aktualności

Dnia 04 października 2017 rozpoczął się kolejny rok pracy w Kuchni dla Ubogich przy klasztorze o.o. Bernardynów w Radomiu.  Młodzież pomaga w przygotowaniu posiłków. Wolontariusze obierają cebulę, ziemniaki itp. Nieraz niejedna łza popłynie po twarzy wolontariusza (oczywiście z powodu cebuli !”).  Brat Kazimierz Górka – opiekun Kuchni dla Ubogich tak powiedział w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”: ,,Publiczne Gimnazjum nr 10 jest jedyną szkołą z terenu Radomia, która już od dziewięciu lat pomaga nam. Uczniowie spisują się wspaniale. Ojcowie Bernardyni są wdzięczni Dyrekcji i uczniom za tak wielkie zaangażowanie.” Już kilka lat minęło od tego wywiadu, a my nadal pomagamy. Cieszymy się, że nasza młodzież poprzez pracę na rzecz innych uczy się empatii i poczucia obowiązku.