O szkole

Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Nasi uczniowie od lat odnoszą sukcesy w nauce i sporcie, uczestniczą z powodzeniem w wielu konkursach.
Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności. Uczniowie uczą się w szkole języków obcych.

Szkoła zapewnia:

• kompetentnych nauczycieli i wychowawców
  • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
  • poszanowanie praw ucznia
  • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji
  • możliwość poznawania regionu i kraju

Nasze atuty:

• bezpieczeństwo w szkole – monitoring
  • nowoczesne pracownie informatyczne wyposażone w projektory multimedialne oraz ekrany
  • internet bezprzewodowy
  • tablice interaktywne w pracowniach
  • centrum multimedialne, biblioteka – internet dla każdego
  • dodatkowe zajęcia sportowe
  • klub pływacki „Wodnik”
  • nowoczesne sale gimnastyczne, siłownia, boisko sportowe
  • koła zinteresowań przygotowujące do konkursów przedmiotowych oraz artystycznych
  • zajęcia wyrównawcze dla uczniów z trudnościami edukuacyjnymi
  • wolontariat
  • redakcja szkolnej gazetki „Strzał w 10”
  • współpraca z placówkami kultury i szkołami ponadgimnazjalnymi
  • współpraca międzynarodowa (projekt – Socrates Comenius)
  • zielone i białe szkoły – wycieczki edukacyjne
  • dziennik elektroniczny „Librus”<

Szkic monograficzny szkoły podstawowej i gimnazjum nr 10 w Radomiu w latach 1934 – 2004

HISTORIA SZKOŁY

Szkoła rozpoczęła działalność w 1933 r. jako Publiczna Szkoła Powszechna im. Montwiłła Mireckiego. Mieściła się w budynku drewnianymprzy ul. Słowackiego 104.

05.09.1972 r. – szkoła przeniosła się do nowego budynku przy ul. Długojowskiej 6 – od tego czasu funkcjonowała jako Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10.

10.03.1984 r. – odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Józefa Grzecznarowskiego.

1997-1999r. – w szkole przeprowadzono remont kapitalny budynku i dobudowano szatnie.

01.09.1999 r. – powstał Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 10 (PSP i PG) – 25 oddziałów.

01.09. 2001r. – powołano Publiczne Gimnazjum Nr 10

01.09. 2017r. – powołano Publiczną Szkołę Podstawową Nr 10