Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w kl. O „A”

7 maja, 2019 | Aktualności

30 kwietnia 2019 r. dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą obchodów pamięci Święta Konstytucji 3 Maja. Wysłuchały również wiadomości dotyczących Święta Flagi, które zostało oficjalnie ustanowione w 2004 roku i przypada w dniu 2 maja. Dzieci rozwiązały również labirynt, który doprowadził ich do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, podczas którego panowania w 1791 roku konstytucja została wydana. Był to bardzo ważny dokument dla naszego kraju. Konstytucja była pierwszą wydaną w Europie i drugą na świecie, dlatego jej wartość miała i ma ogromne znaczenie. W ramach podsumowania wiadomości uczniowie pomalowali kolorowanki oraz wylepili z plasteliny obrazki, które przedstawiały dziewczynkę trzymającą flagę Polski.

Dbajmy, aby najmłodsze pokolenie poznało historię narodu polskiego.