,,Ogólnopolska akcja – Szkoła pamięta”

24 października, 2019 | Ważne wydarzenia

W dniu 24 października 2019 roku Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 3 w Radomiu włączył się w ogólnopolską akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest upamiętnienie ważnych postaci oraz wydarzeń historycznych związanych ze społecznościA lokalną. W ramach akcji można m.in.:
• uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;
• odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;
• zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
• posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;
• odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z danej placówki;
• wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą;
• zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami;
• zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie;
• zorganizować “wycieczkę patriotyczną”.

Działania które podejmą nauczyciele z wychowankami będziemy prezentować na bieżąco.