Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

3 października, 2018 | Aktualności
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest w Polsce 29 września.
My świętowaliśmy już w piątek 28 września 2018r. W tym dniu w naszej szkole wybrane uczennice wraz z Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Kinga Pietruszką z klasy III c odczytały fragmenty przygotowanych bajek oraz baśni. Dziewczyny przeczytały również wybrane przez siebie wcześniej wiersze. Słuchaczami w tym roku były klasy najmłodsze – kl. 0 „A” oraz 1 „A”.
Do wspólnego czytania włączyła się również wychowawczyni kl. 0 „A” Magdalena Ślifirczyk. W klasach gimnazjalnych śladem lat ubiegłych  zostały odczytane na poszczególnych lekcjach fragmenty wybranych lektur oraz ulubionych książek. Gimnazjalistom towarzyszyli nauczyciele. Wszyscy w szkole propagujemy taką formę lektury, ponieważ rozwija ona wyobraźnię i buduje więzi między czytającym a słuchaczem.

Dziękujemy wszystkim za czynny udział w obchodach uroczystości. Jeszcze raz zachęcamy do czytania i rozpowszechniania czytelnictwa w najbliższym otoczeniu i lokalnym środowisku. Z pewnością sprawdzają się po raz kolejny słowa Umberta Eca, iż „kto czyta, żyje podwójnie”.

Organizatorki: Małgorzata Pudzianowska, Magdalena Ślifirczyk, Izabela Reluchin, Edyta Gawełek