LOP

PSP nr 10 zdobyło III miejsce w konkursie na najlepiej pracujące Szkolne koło LOP. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza szkoła dba o otaczający nasz świat.

Dnia 10. 02 ruszyła wspólna akcja LOP i SKMW „Pomocna dłoń” – WALENTYNKI DLA PSINKI
Nasze uczennice Oliwia Wojtyniak i Natalia Gębska były koordynorkami tego przedsięwzięcia.

Tym razem sprzedawaliśmy kartki walentynkowe w Galerii Feniks przed marketem Piotr i Paweł.
Kartki przygotowali wcześniej nasi uczniowie oraz Publiczne Przedszkole nr 7 i 9. Oprócz tego zrobiliśmy paczuszki ze smakołykami, „zakochane ołówki” oraz ozdoby do doniczek. Cały dochód przeznaczony jest na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Radomiu.

Dziękujemy za pomoc❤❤❤❤

LOP – informacje ogólne

Co to jest LOP?

Już spieszymy z odpowiedzią – Liga Ochrony Przyrody.

Nasza szkoła już od wielu lat czynnie uczestniczy w strukturach tej organizacji.

Opiekunami szkolnego koła LOP są: Justyna Klepacz, Izabela Zagrodnik i Anna Szczepanik. W ramach szkolnego koła LOP planowana jest organizacja różnych akcji i konkursów:

• „Gniazdo recyclingowe” – uczniowie systematycznie segregują odpady w specjalnie do tego przygotowanych pojemnikach w szatni. Makulatura zbierana jest na rzecz akcji „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Natomiast inne odpady (butelki PET, korki, baterie, puszki) są przekazywane różnym instytucjom w miarę potrzeb, np. na wypoczynek dla dzieci specjalnej troski.
  • Wycieczka krajoznawcza oraz do schroniska dla bezdomnych zwierząt.
  • Udział opiekunów i uczniów w konferencjach organizowanych przez zarząd LOP.
  • Udział w międzyszkolnych konkursach.
  • Zbiórka „Złotóweczka dla koteczka i pieseczka”.
  • Organizacja konkursów wewnątrzszkolnych.
  • Systematyczna edukacja uczniów w zakresie ochrony przyrody poprzez lekcje tematyczne oraz filmy edukacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem bieżących potrzeb, np.: palenie śmieciami w domkach jednorodzinnych, dokarmianie zimą zwierząt, wpływ zanieczyszczenia środowiska na rośliny i zwierzęta.
  • Organizacja okolicznościowych wystaw, np. „Światowy Dzień Ziemi”, „Pamiętaj o mnie, mi też jest zimno!” i dbanie o gablotki tematyczne w pracowniach biologicznej i geograficznej.
  • Opieka nad projektami edukacyjnymi, np. „Dobre rady na odpady” i in.
  • Organizacja „bazarku walentynkowego”- dochód przeznaczony na schronisko