PROGRAM EDUKACJI STOMATOLOGICZNEJ dla kl. O „A” i kl. 1 „A”  „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

7 maja, 2019 | Aktualności

W roku szkolnym 2018/2019 najmłodsze klasy naszej szkoły przystąpiły do projektu edukacyjnego organizowanego przez Instytut Blend-a-med, Oral-B oraz Disney Polska, który posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

Koordynatorem projektu w PSP nr 10 była Pani Magdalena Ślifirczyk. W klasie O „A” odbyły się zajęcia poświęcone dbaniu o zęby. Dzieci otrzymały arkusze z ćwiczeniami a na zakończenie projektu certyfikaty. Uczniowie obejrzeli krótki film, który mówił o tym jak należy dbać o nasze zęby, o tym jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom. Dzieci poznały różnorodne przybory do dbania o higienę jamy ustnej. Wycięły model uzębienia i dzięki niemu poznały nazewnictwo poszczególnych zębów. Dowiedziały się również o zdrowych nawykach żywieniowych.

W tym dniu zdrowy uśmiech zdobił każdą twarz naszego ucznia i niech taki pozostanie w każdym dniu całego roku szkolnego. Dbajmy o higienę jamy ustnej!