Projekt ,,Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach”

Luty 14th, 2020 | Ważne wydarzenia

Klasy 1a, 1b i 2a wzięły udział w projekcie pt. ,,Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach” poświęconym 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Projekt został utworzony przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Teatr Wielki. Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu były Anna Kalwarczyk, Monika Kaszuba i Ewa Kapusta. Realizowany przez nas projekt zatytułowany został ,,Zainspirowani Moniuszką” i przebiegał w kilku etapach.

Początkowo uczniowie zostali zaznajomieni z samą osobą Stanisława Moniuszki przez oglądanie kilkuodcinkowego filmu poświęconego wielkiemu kompozytorowi. Uczniowie wysłuchali też kilka jego utworów. Następnie przez kilka dni uczniowie przynosili zgromadzone materiały tj. zdjęcia, informacje, wycinki o Stanisławie Moniuszce. Następnie w grupach uczniowie klas 1a i 1b wykonali interesujące albumy i plakaty. Klasa 2a naszkicowała indywidualnie portret wielkiego muzyka. Następnie wybrani uczniowie przygotowywali się do przedstawienia teatralnego i systematycznie spotykali się na próbach. Występ odbył się 28.01.2020 roku na sali gimnastycznej. Sala została udekorowana pracami wykonanymi przez samych uczniów. Na występie gościliśmy Dyrekcję Szkoły, grono pedagogiczne, przybyłych rodziców i dzieci z grup przedszkolnych 5 i 6 latków. Występujący uczniowie urzekli wszystkich poważną postawą, niesamowitymi strojami, tańcem i śpiewem, a wszystko do utworów Stanisława Moniuszki. Przedstawili również pantomimę do utworu ,,Dziad i baba”. Na koniec uczennica klasy 2a zagrała samodzielnie pieśń ,,Prząśniczka”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za wsparcie, pomoc w dekoracji i w przygotowaniu oryginalnych i pomysłowych strojów.

Zapraszamy do Galerii zdjęć!!!