Spotkanie z ks. Andrzejem Tuszyńskim

Marzec 13th, 2018 | Ważne wydarzenia

5 grudnia 2014 r. obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu ,,Pomocna dłoń” zaprosił ks. Andrzeja Tuszyńskiego – prezesa Stowarzyszenia Centrum Młodzieży ,,Arka”. Spotkanie odbyło się
     3 grudnia w czytelni szkolnej. Uczestniczyli w nim członkowie klubu, sympatycy wolontariatu oraz opiekunowie SKMW – p. Małgorzata Figiel i p. Katarzyna Witczak. Mottem spotkania było zdanie: ,,Wolontariat jest moją pasją”. Ks. Andrzej Tuszyński przypomniał hasło przewodnie Arki: ,, Branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce”.
Opowiadał o tym jak powstała ,,Arka,” podkreślał wielką wartość wolontariatu.
Ks. Andrzej wspominał; ,,Właściwie to moja babcia nauczyła mnie być wolontariuszem, czyli ochotnikiem. Mieszkaliśmy na wsi pod Solcem. Moja babcia zawsze miała czas dla każdego i ,,przysłowiowy talerz zupy”. Jest dla mnie wzorem poświęcenia, zaangażowania. Wolontariat według mnie jest doskonałą forma edukacji i wychowania was poprzez pracę. Jest teraz moja pasją i służbą wobec drugiego człowieka.
Dzięki obecności i słowom prezesa CSM ,,Arka” członkowie klubu zrozumieli sens swojej pracy. Była to wspaniała lekcja wychowania społecznego. Szkoda tylko, że zabrakło czasu na pytania.

Dziękujemy !