,,Spotkanie z lekturą klasy 2a”

Styczeń 17th, 2020 | Uncategorized, Ważne wydarzenia

17 stycznia uczniowie klasy 2a uczestniczyli w bibliotece szkolnej w ,,Spotkaniu z lekturą”. Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Ewę Kapustę i Marzenę Chruścińską. Uczniowie zostali zapoznani z biografią autorki ,,Szewczyk Dratewka” – Janiną Porazińską. Następnie wypełnili test dotyczący lektury oraz poznali nazwy przedmiotów, które były kiedyś używane, a które występowały w lekturze oraz rozwiązywali krzyżówkę. Wykonali również ćwiczenie ortograficzne, w którym tak jak Dratewka rozdzielał mak od piasku, tak i oni musieli rozdzielić wyrazy z ,,ó” i ,,u”. Spotkanie z lekturą zachęciło uczniów do czytania kolejnych książek, poszerzyło wiadomości oraz pozwoliło ćwiczyć poprawną pisownię ortografii.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!