Spotkanie z Oktawią Nowacką

Marzec 13th, 2018 | Ważne wydarzenia

30 listopada 2016r. nasze gimnazjum odwiedziła zawodniczka STPP CWKS Legia Warszawa,reprezentantka Polski w pięcioboju nowczesnym, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski  Oktawia Nowacka.

Na swój sukces mistrzyni pracowała niezwykle ciężko, ale nie byłby on z pewnością możliwy, gdyby nie ludzie, którzy wspierają ją na co dzień. A mianowicie prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego, p. Anna Bajan oraz trener kadry olimpijskiej polskich pięcioboistów – p. Stanisław Pytel.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz naszego miasta: sekretarz miasta Radomia – p. Rafał Czajkowski oraz Kierownik Wydziału Sportu i Turystyki – p. Mirosław Paluch, jak również zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych oraz uczniowie naszej szkoły.

W naszej placówce od kilku lat działa sekcja pięcioboju nowoczesnego, a absolwenci odnoszą znaczne sukcesy w tej dyscyplinie sportu – dwoje z nich zostało powołanych do kadry narodowej, tak więc mają ogromną szansę stać się godnymi następcami Oktawii Nowackiej. To wielki sukces, z którego jesteśmy bardzo dumni.

Spotkanie z Brązową Medalistką Igrzysk Olimpijskich miało na celu propagowanie pięcioboju nowoczesnego zarówno w naszym mieście, jak i całym regionie.

Mamy nadzieję, że Radom zasłynie w przyszłości jako kolebka mistrzów olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym.