Sprawozdanie z konferencji słowno – muzyczną „Obudź się! Możesz więcej!”

Marzec 13th, 2018 | Ważne wydarzenia

19 stycznia 2017 r. nasza szkoła zorganizowała w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu konferencję słowno – muzyczną,,Obudź się ! Możesz więcej!” w wykonaniu O. Łukasza Buksy z Krakowa wraz z zespołem. Ojciec Łukasz Buksa jest franciszkaninem, wokalistą, autorem tekstów, raperem oraz instruktorem snowboardu. Poprzez swój autorski program chce zmobilizować i pobudzić młodych ludzi do działania.

„Obudź się! Możesz więcej!” to projekt adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem akcji jest profilaktyka uzależnień od internetu, narkotyków i innych używek oraz uwrażliwienie młodych osób na potrzeby i pomoc na rzecz innych ludzi. Impreza, w której wzięła udział młodzież z dwóch radomskich gimnazjów oraz dziewięciu szkół średnich, została objęta honorowym patronatem ks. Biskupa Henryka Tomasika i Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego, a partenerem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka w Radomiu. Realizacja konferencji była możliwa dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Urzędu Miasta Radomia.

Swoją obecnością zaszczycili nas prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu ks. Andrzej Turzyński, główny specjalista Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu pani Renata Słoniewska-Seta, przedstawiciele radomskich mediów (Telewizja Dami, Radio Plus oraz Echo Dnia).

Organizatorami z naszej szkoły były panie Małgorzata Figiel, Ewa Kościelniak-Walewska oraz Marzena Chruścińska. Pan Wojciech Sałek, dziennikarz Radia Plus razem z p. Ewą Kościelniak-Walewską poprowadzili konferansjerkę.