,,Światowy Dzień Drzewa”

Październik 10th, 2019 | Aktualności, Biblioteka

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Święto to zostało zainicjowane przez Juliusa Sterlinga – Mortona – sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, który zaapelował do rodaków by w 1872 roku posadzili drzewa. Akcja ta jest znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obchodzona od 10 października 2002 roku. Z tej okazji uczniowie klasy 1a odwiedzili bibliotekę szkolną. Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską i Annę Kalwarczyk. Uczniowie dowiedzieli się o historii święta, roli jaką pełnią drzewa w naszym życiu oraz wysłuchali bajki ,,Święto drzewa”. Następnie odgadywali zagadki o drzewach i kolorowali kolorowanki wykonując piękne plakaty o drzewach. Warsztaty ,,Święto Drzewa” przyniosły dzieciom dużo wiedzy o drzewach i dużo radości. Na zakończenie uczestnicy warsztatów zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w bibliotece szkolnej.