„ŚWIĘTO KREDKI”

22 listopada, 2018 | Aktualności

22 listopada  w klasie 1 A obchodziliśmy  „Dzień Kredki”.

Jak się domyślacie nudy nie było ?  W tym wyjątkowym dniu każdy był ubrany w kolorowy  strój. Wspólnie śpiewane piosenki  gry i  zabawy , towarzyszyły przez cały dzień . Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się  w centrum naszych oddziaływań. Na początku  uczniowie  obejrzeli  bajkę  pt.: „Zaczarowany ołówek”, a potem wspólnie zastanawialiśmy się: „co by było, gdyby nie było kolorów”.

Dzieci  wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytanie. Następnie zamieniliśmy się w projektantów kredek  i wspólnie pokolorowaliśmy ponad 2 metrową kredkę  oraz dodatkowo każdy z uczniów wykonał kredkę własnego pomysłu. Wiemy też, że kredki możemy wykorzystać do nauki liczenia, można z nich ułożyć tęczę. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

Było bardzo ciekawie i co najważniejsze KOLOROWO.

A oto efekty naszej pracy ?