Udział klasy 1 A w warsztatach edukacyjnych ,,Jak powstaje książka?”

26 marca, 2019 | Aktualności, Biblioteka

22 marca 2019 r. uczniowie klasy 1 a wraz z wychowawczynią p. Ewą Kapustą i nauczycielem bibliotekarzem p. Marzeną Chruścińską uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych ,,Jak powstaje książka?”.

Zajęcia przeprowadzone były przez p. Alicję Kuszyńską – dyrektora MDK Warszawa – Muranów.Pani Alicja przepięknie wprowadziła dzieci w świat książek opowiadając o białych krukach, które posiada w swoim księgozbiorze. Zaprezentowała dzieciom stare unikatowe, własnoręcznie robione książki. Następnie każdy z uczniów miał możliwość obejrzenia i przeczytania książek w przeróżnych formach autorskich. Były to książki w formie piłek, misiów, piramid, karocy, biedronek itp. Wrażenia, które towarzyszyły uczniom odzwierciedlają zdjęcia poniżej.

Serdecznie dziękujemy pani Alicji za inspirujące warsztaty i miłą gościnę.