Udział uczniów w kweście zorganizowanej przez Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego

5 listopada, 2018 | Aktualności

Śladem lat ubiegłych 2 listopada 2018r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Ślifirczyk wzięli udział w kweście zorganizowanej przez Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego, która odbyła się na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.

W wydarzeniu wzięła udział młodzież gimnazjum – klasy III a oraz III b. Uczniowie wraz z Samorządem Uczniowskim zapalili symboliczne znicze.

Nasza szkoła, biorąc udział w kweście nie zapomniała o zabytkowych grobach, które wymagają stale renowacji i o tych nagrobkach, o których należy pamiętać, tzw. „znanych i nieznanych radomianach”.

Na załączonych zdjęciach widać Nagrobek poświęcony Konstantemu Mireckiemu tzw. Anioł Ciszy, który możemy zobaczyć w głównej alei. Cmentarz przy ul. Limanowskiego posiada duża listę takich miejsc, zachęcamy do czynnego udziału w akcjach społecznych. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym – Wszystkich Świętych to czas zadumy, modlitwy za naszych bliskich.