Udział uczniów w kweście zorganizowanej przez Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego

3 listopada, 2017 | Aktualności

Śladem lat ubiegłych tym razem 02 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Ślifirczyk wzięli udział w kweście zorganizowanej przez Komitet Ochrony Zabytków Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu przy w współpracy z Urzędem Miejskim oraz Parafią św. Wacława, która odbyła się na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. W wydarzeniu wzięła udział młodzież klasy II B oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego i tym samym uczennica kl. II A. Nasza szkoła, biorąc udział w kweście nie zapomniała o zabytkowych grobach, które wymagają stale renowacji i o tych nagrobkach, o których należy pamiętać, tzw. „znanych i nieznanych radomianach”. Zachęcamy do czynnego udziału w akcjach społecznych. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym – Wszystkich Świętych to czas zadumy, modlitwy za naszych bliskich.