Uroczysto – soczysty dzień „ -Święto Jabłka”.

25 listopada, 2018 | Aktualności

23 listopada uczniowie z kl 1a obchodziły Uroczysto – soczysty dzień ” –Święto Jabłka”. Rodzice przynosili piękne jabłka z sadów, dzieci wykonywały „jabłkowe” ozdoby i prace plastyczne. Dzień nie tylko był dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Wszystkie dzieci w tym dniu nosiły jabłkowe kotyliony , którą same wykonały.

Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Najpierw odbyła pogadanka na temat zdrowotnych walorów jabłek. Uczniowie  opisywali  jabłko, jego wygląd, zapach i smak, słuchali  opowiadania, o ostatnim jabłku na drzewie, wymienili  potrawy, które robi się z jabłek. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda praca w sadzie. Była również okazja do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości.

Należy dodać, że w jadłospisie tego dnia królowały oczywiście jabłka. Były pyszne jabłeczniki,  naleśniki z jabłkami  oraz soczek jabłkowy przyrządzony przez rodziców. To był bardzo ciekawy dzień w naszej klasie oraz całej szkole.