,,Warsztaty i wróżby Andrzejkowe”

Listopad 29th, 2019 | Biblioteka, Ważne wydarzenia

W Wigilię św. Andrzeja przypada wieczór wróżb  – Andrzejki. Początkowo Andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby traktowano indywidualnie. Później przybrały formę zbiorową organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu. Współcześnie przekształciły się w nieobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obu płci.

Z okazji Andrzejek odbyły się warsztaty w bibliotece i salach w klasie 1a, 1b i 2a zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Monikę Kaszubę, Annę Kalwarczyk, Ewę Kapustę i Anetę Zacharską. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się o historii święta, wysłuchali wierszy o Andrzejkach oraz uczestniczyli w różnych wróżbach: przekuwali serce poznając imię swojej sympatii, losowali atrybuty: różaniec, liść i wstążkę, lali wosk, rzucali monetą oraz brali udział w zabawie kram z marzeniami. Na zakończenie warsztatów uczniowie malowali kolorowanki związane z Andrzejkami.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!