Warsztaty w klasie 1a – Spotkanie z alfabetem

8 września, 2020 | Ważne wydarzenia

Jeśli potrafisz przeczytać ten tekst należysz do grona szczęśliwców, którzy nauczyli się czytać, pisać i liczyć. Niestety aż 781 mln ludzi na całym świecie nie potrafi czytać ani pisać.

Aby uświadomić dzieciom jak ważna jest edukacja, nauka czytania i pisania oraz z okazji Światowego Dnia Alfabetu i Alfabetyzacji, który przypada 8 września w klasie 1a odbyły się warsztaty ,,Spotkanie z alfabetem” zorganizowane przez panie: Iwonę Rybicką, Anetę Zacharską i Marzenę Chruścińską. Na warsztatach dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o polskim alfabecie. Zobaczyły też jak wyglądają litery w alfabecie rosyjskim i chińskim, odgadywały zagadki o literach, słuchały opowieści o trudnych warunkach edukacji w krajach afrykańskich. Uczyły się również piosenki o alfabecie i tworzyły różne przedmioty z liter alfabetu.

Warsztaty ,,Spotkanie z alfabetem” poszerzyły dzieciom wiedzę o alfabecie oraz przekonały się, że bez nauki czytania i pisania nie sposób żyć w dzisiejszej rzeczywistości.

Organizatorzy: Iwona Rybicka, Aneta Zacharska, Marzena Chruścińska