,,Wolontariusze z Kazachstanu w naszej szkole”

4 listopada, 2019 | Ważne wydarzenia

WOLONTARIUSZE WOLONOTARIUSZOM – ODWIEDZINY MŁODZIEŻY Z KAZACHSTANU W NASZEJ SZKOLE

04 listopada 2019 roku Magdalena Ślifirczyk w ramach szkolnego wolontariatu zorganizowała wraz z wolontariatem międzynarodowym we współpracy z SCM Arka
w Radomiu warsztaty międzykulturowe dla uczniów z klasy 5a z młodzieżą
z Kazachstanu,
która uczęszcza do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Młodzież przybliżyła Kazachstan naszym uczniom. Uzyskaliśmy informacje o ukształtowaniu terenu tego państwa, kulturze, kulinariach, muzyce, tańcach. Wysłuchaliśmy przepięknej muzyki, którą zagrał chłopiec na instrumencie narodowym, którym jest dombra. Uczniowie kl. 5 zadawali szereg pytań, byli bardzo zainteresowani kulturą Kazachstanu. To spotkanie z pewnością rozbudziło zainteresowanie tym krajem oraz zintegrowało wszystkich uczniów.

Dziękujemy serdecznie naszym gościom za odwiedziny!