Wycieczka do Chęcin klasy 1 i 0

7 grudnia, 2018 | Aktualności

Dnia 6 grudnia  2018r. uczniowie klas 0- I  PSP 10  w Radomiu   pod opieką wychowawców p. E. Kapusty i  p. M .Ślifirczyk   oraz nauczycieli p.  M. Chruścińskiej i p. A.Zacharskiej udali się na wycieczkę szkolną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin.

Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych.  Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczniom obserwacje  oraz gry i układanki logiczne. Każdy znalazł tam coś dla siebie, dotknął, doświadczył, sprawdził i zapamiętał.

Z okazji „Mikołajek” dodatkowo  uczniowie uczestniczyli również w warsztatach „Gdy widzę słodycze to kwiczę- dobre bo słodkie”, podczas których własnoręcznie wykonali przepyszne żelki . Na koniec po przepysznej lekcji „słodkości” uczniowie obejrzeli spektakl teatralny „Koziołek – Matołek”.

W drodze powrotnej do domu podziwiali krajobraz regionu świętokrzyskiego, piękny Zamek Królewski w Chęcinach. W doskonałych humorach powrócili do domów.;)

Oto nasza Fotogaleria: