XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich

Czerwiec 10th, 2019 | Aktualności, Nasze osiągnięcia

Zakończyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich.

Rywalizacja w 3-boju nowoczesnym toczyła się w Drzonkowie w terminie 03-05.06.2019r.

Do kadry województwa Mazowieckiego powołano trzech zawodników VICTORII.

Maciej Klimek , Adam Pierzchała oraz Jakub Pacocha reprezentowali Radom. Zdecydowanym liderem naszego zespołu w zmaganiach 3-boistów był Maciej Klimek, który po rocznych startach w Pucharze Polski zajął 1 miejsce rankingowe. Podczas Olimpiady Maciej nie zawiódł, w pływaniu zajął trzecią lokatę, w strzelaniu drugą a w bieganiu czwartą, łącznie uzbierał 810 pkt co pozwoliło mu zdobyć złoty medal. Adam Pierzchała po wspaniałej walce do ostatnich metrów zajął 4 miejsce z łączną liczbą 794 pkt, do brązowego medalu zabrakło Adamowi zaledwie 1 pkt. Jakub Pacocha po trzech konkurencjach zdobył 581 pkt i zajął 28 miejsce.

Wynik Klimka przypieczętował jego miejsce w kadrze powołanej na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, które odbędą się w Kownie/Litwa w terminie 09-16.06.2019r.