Zakończenie Mistrzostw Europy Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym

Czerwiec 18th, 2018 | Aktualności, Nasze osiągnięcia

17-06-2018 r. zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym.

Najlepszym wynikiem wśród radomskich pięcioboistów popisał się Eryk Karnik. Jako jedyny z naszych zawodników przeszedł trudne kwalifikacje, a w finałach dzięki dobrej postawie w szermierce wywalczył 16 miejsce w Europie zdobywając jednocześnie rekordową liczbę 1093 pkt.

Daria Niedziałkowska niestety nie dostała się do finału w rywalizacji indywidualnej, ale dobrze zaprezentowała się w sztafetach. W sztafecie damskiej wraz z Agnieszką Wysokińską zdobyła 6 miejsce, a w sztafecie mix z Kamilem Kasperczakiem 9 miejsce.

Dla Macieja Klimka start w Mistrzostwach Europy to absolutny debiut na zawodach tej rangi. Pomimo, że startował z zawodnikami o rok starszymi to walczył dzielnie do końca co w efekcie przyniosło mu 31 miejsce i nowy rekord życiowy 846 pkt. Maciej wystartował także w sztafecie mix z Adrianną Kapałą, w rywalizacji sztafetowej zdobył 12 miejsce.