Biblioteka

Marzena Chruścińska

Czynna w godzinach 

Poniedziałek 8.00 – 14.30

Wtorek 8.00 – 14.00

Środa 8.00 – 14.30

Czwartek 8.00 – 15.00

Piątek 8.00 – 14.00

 

Zapraszamy!

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,STROFY O MAMIE I TACIE”

26 maja przypada Dzień Mamy. To ważny dzień w życiu każdego dorosłego człowieka, a tym bardziej dziecka. Z tej okazji w dniu 24 maja w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Strofy o mamie i tacie”. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: klas pierwszych, drugich, trzecich. W konkursie udział wzięło 43 uczniów naszej szkoły.  Jury w składzie: dyrektor Mirosława Ruta, wicedyrektor Małgorzata Pudzianowska, Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba oceniając recytatorów wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, dykcję, interpretację i wyłoniło zwycięzców konkursu. 

KATEGORIA: KLASY PIERWSZE

Nikola Sygocka kl. I A – I MIEJSCE

Antonina Lesica kl. I B – II MIEJSCE

Aleksander Półbratek kl. I B, Jan Kozieł kl. I B – III MIEJSCE

KATEGORIA: KLASY DRUGIE

Alan Farkowski kl. II A i Maria Zając kl. II B – I MIEJSCE

Lena Wulczyńska kl. II A – II MIEJSCE

Lena Marszałek kl. II B – III MIEJSCE

KATEGORIA: KLASY TRZECIE

Jakub Mętrkiewicz kl. III A – I MIEJSCE

Szymon Sułkowski kl. III A, Wojciech Szymański kl. III A – II MIEJSCE

Bartłomiej Piskorz kl. III A – III MIEJSCE

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki wręczone przez dyrektor Mirosławę Rutę. Bardzo dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przygotowanie uczniów do Konkursu oraz Dyrekcji Szkoły za udział w pracach Jury!!! 

Organizatorzy konkursu:

M. Kaszuba, M. Chruścińska, I. Rybicka, K. Pałgan, A. Kalwarczyk, E. Kapusta

 

 

 

WARSZTATY CZYTELNICZE W KLASIE III A

W związku z przypadajacymi 18 maja urodzinami Jana Pawła II – charyzmatycznego przywódcy i niekwestionowanego autorytetu moralnego, uczniowie klasy III A wraz z p. Ewą Kapustą uczestniczyli w warsztatach czytelniczych ,,Śladami Jana Pawła II”. Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat życia i działalności Jana Pawła II zarówno w młodości jak i w życiu dorosłym w Polsce oraz kiedy został papieżem. Uczniowie obejrzeli wystawę książek i reprodukcji o Janie Pawle II, wypełnili test związany z papieżem, wykonali pracę plastyczną. 

Warsztaty czytelnicze ,,Śladami Jana Pawła II” poszerzyły wiedzę uczniów o Janie Pawle II, zachęciły do czytania książek Jego i o nim. Uczniowie zrozumieli, że warto mieć autorytety w życiu i kierować sie jego drogowskazami.

Marzena Chruścińska, Ewa Kapusta

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LEKTURY W ZIMOWEJ SZACIE

W dniu 4 marca odbyło sie uroczyste rozstrzygnięcie konkursu ,,Lektury w zimowj szacie” w bibliotece szkolnej. 

Konkjurs cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci klas I – III. W konkursie udział wzięło prawie 50 uczniów szkoły, toteż jury miało niemały problem by wyłonić zwycięzców. Jury wzięło pod uwagę: pomysł, samodzielność ucznia, oryginalność i estetykę wykonania. 

Pani dyrektor Małgorzata Pudzianowska wręczyła pamiątkowe dyplomy, książki oraz przybory szkolne. Radość uczniów z otrzymanych nagród była najlepszym podarunkiem dla organizatorów. 

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w konkurs, a uczniom za udział w konkursie. 

Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba, Ewa Kapusta, Anna Kalwarczyk, Katarzyna Pałgan

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

Międzynarodowy Dzień Drzewa w klasie 2a

W dniu 9 października uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach w bibliotece szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa. Święto to zostało zainicjowane 10 października 1872 roku przez sekretarza rolnictwa Juliusa Sterlinga Mortona – miłośnika rolnictwa. W Polsce jest obchodzone od 2002 roku, a jego celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska.

Na warsztatach uczniowie klasy 2a dowiedzieli się wielu ciekawostek o drzewach, słuchali pięknych wierszy na ich temat, odgadywali zagadki tematyczne. Następnie wykonali pomysłową pracę plastyczną związaną ze Świętem Drzewa. Kontynuacja warsztatów było posadzenie trzech dębów przy szkole przez uczniów klasy 2a wraz z panią Anną Kalwarczyk i Marzeną Chruścińską oraz korzystanie z drzewoterapii. Zorganizowane z okazji Światowego Dnia Drzewa warsztaty poszerzyły wiedzę uczniów na temat drzew i ich znaczenia w środowisku oraz przyniosły uczniom wiele radości i niezapomnianych chwil podczas warsztatów i sadzenia dębów.

Anna Kalwarczyk i Marzena Chruścińska wraz z uczniami klasy 2a

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Święto to zostało ustanowione w 1931 roku we Florencji, a jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby zwierząt zarówno tych domowych jak i dziko żyjących.

Z tej okazji uczniowie klasy 2b uroczyście obchodzili to święto w bibliotece szkolnej. Spotkanie zostało zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Flawię Bilewską, Monikę Kaszubę. Uczniowie wysłuchali ciekawostek o zwierzętach, poznali książki, których bohaterami są zwierzęta. Następnie odgadywali zagadki słowno – muzyczne o zwierzętach, słuchali pięknych wierszy o zwierzętach oraz wykonywali swoje ulubione zwierzęta z plasteliny. Na zakończenie zajęć pani Marzena Chruścińska wręczyła uczniom kolorowanki tematyczne i czasopisma o zwierzętach. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenek o zwierzętach.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba, Flawia Bilewska

Spotkanie z lekturą w klasie IIIa

W dniu 2 października 2020 r. klasa 3a rozpoczęła kolejny cykl ,,Spotkań z lekturą”. Uczniowie wysłuchali informacji na temat Romana Pisarskiego autora książki ,,O psie, który jeździł koleją”. Następnie uczniowie otrzymali test wiedzy o lekturze, który mieli za zadanie poprawnie wypełnić, jak również pokolorować przygotowaną tematyczną kolorowankę nawiązującą do lektury. Po sprawdzeniu kart odpowiedzi wszyscy uczniowie otrzymali od pani Marzeny Chruścińskiej piękne czasopisma, a ci którzy najlepiej wypełnili test z lektury książeczki pt. ,, Żółwik babuni”. Emocje, jakie towarzyszyły lekturze oraz rozmowy o niej pokazały jak dzieci potrafią czytać ze zrozumieniem.

Zapraszamy do Galerii naszych zdjęć!!!

Ewa Kapusta, Marzena Chruścińska

Warsztaty czytelnicze w klasie 1b

W dniu 28 września klasa 1b odwiedziła bibliotekę szkolną i uczestniczyła w warsztatach czytelniczych, które zostały zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską i Katarzynę Pałgan.

Uczniowie poznali pracę biblioteki oraz księgozbiór biblioteki dla najmłodszych. Zostali zapoznani również z zasadami korzystania z biblioteki oraz pracą bibliotekarza. Pani Marzena Chruścińska czytała im piękne wiersze o książkach i zagadki. Uczniowie świetnie radzili sobie z odgadywaniem zagadek o książkach. Na zakończenie warsztatów czytelniczych uczniowie wypożyczyli sobie lektury dla pierwszoklasistów.

Marzena Chruścińska, Katarzyna Pałgan

Warsztaty Jesienne w klasie II B

WARSZTATY JESIENNE W KLASIE II B W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Jesień to najpiękniejsza pora roku. To czas gdy dni stają się coraz krótsze, robi się wtedy chłodniej, a nasze mamy robią przetwory. 

23 września klasa 2b przywitała jesień w bibliotece szkolnej. Warsztaty zostały zorganizowane przez panie: Marzenę Chruścińską, Flawię Bilewską, Monikę Kaszubę. Uczniowie słuchali pięknych wierszy o jesieni, odgadywali jesienne zagadki. Z darów jesieni dzieci wykonywały jarzębinowe korale i kasztanowe ludziki. Prace dzieci były przepiękne. Na zakończenie warsztatów dzieci wysłuchały piosenki Czesława Niemena ,,Mimozami jesień się zaczyna” i pokolorowały jesienne kolorowanki. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenek o jesieni.

Flawia Bilewska, Marzena Chruścińska, Monika Kaszuba

 

Konkurs ,,Najładniejsza zakładka do książki”

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI ROZSTRZYGNIĘTY

Miło nam poinformować, że Konkurs na ,,Najładniejszą zakładkę do książki” został rozstrzygnięty!!! Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów, bowiem na konkurs wpłynęło aż 31 prac. Zakładki do książek zostały wykonane w różnych technikach plastycznych i z różnych materiałów: z kliszy fotograficznej, z płótna, z papieru, z tektury. Pomysłowość i oryginalność prac uczniów była zadziwiająca.

Drodzy uczniowie!!! Prace Wasze były przepiękne!!! Zakładki Wasze były pięknie obszywane, kolorowane, wyklejane, malowane. Stanowiły istne cudeńka. Stąd jury w składzie: M. Chruścińska, A. Zacharska, E. Kapusta, A. Kalwarczyk, M. Kaszuba i B. Boniecka miało niemały kłopot by wyłonić zwycięzców. Oceniając prace jury wzięło pod uwagę: pomysł, oryginalność, samodzielność i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców.

I MIEJSCA otrzymali:

Gajownik I. 2a, Mazur W. 2a, Charabień L. 1b, Szczepańska K. 2a, Zwęglińska J. 1a, Czajkowska K. 2a, Zając M. 1b, Jelonkiewicz J. 1b, Marszałek L. 1b, Drabik W. 5a, Krogulec A. 1b, Piskorz B. 2a, Podsiadły L. 5a, Walasek T. gr 4c

II MIEJSCA otrzymali:

Gajownik J. 2a, Stępień H. 2a, Bożek F. 2a, Bożek M. 1b, Bielawska D. 5a, Zając T. 0c, Jagiełła M. 2a, Wiśniewska M. 1b, Piecuch F. 5a, Ruta A. 1b, Niedziałek T. gr 5c, Niedziałek W. gr 3a

III MIEJSCA otrzymali:

Ciszek D. 2a, Ciepiela L. 2a, Kucharska M. 2a, Sieradzka S. 1b, Golonka K. 1b

Wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni po powrocie do szkoły. Zakładki do książek, które wykonaliście pomogą Wam znaleźć miejsce w którym skończyliście odrabiać pracę domową lub czytać ulubioną książkę.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przesłaniu zdjęć swoich pociech z pracami konkursowymi, a uczniom za trud i zaangażowanie w wykonaniu prac konkursowych!!!

Zapraszamy do obejrzenia Galerii naszych zdjęć!!!

Organizatorzy konkursu:

M. Chruścińska, A. Zacharska, A. Kalwarczyk, E. Kapusta, B. Boniecka, M. Kaszuba

 

Rozstrzygnięcie Konkursu „Moja ulubiona książka”

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Miło nam poinformować, że w związku z zakończeniem konkursu plastyczno-literackiego ,,Moja ulubiona książka”, jury przystąpiło do podjęcia decyzji o jego rozstrzygnięciu.

Na konkurs wpłynęło 17 prac uczniów z klas 0c, 1a, 1b, 2a, 5a. Z prac literackich uczniów wynika, że uczniowie lubią czytać książki bowiem zawarte są w nich ciekawe, wzruszające opowieści, uczą dobrych wartości, przenoszą ich do innych miejsc, dzieci uczestniczą w ich przygodach, a także pokazują jak nawiązać przyjaźń i odnaleźć własne miejsce w życiu. Czas jaki spędzają przy książkach jest czasem bezcennym.

Jury w składzie: M. Chruścińska, A. Zacharska, E. Kapusta, A. Kalwarczyk, M. Kaszuba, I. Rybicka, M. Drab-Zawisza oceniło prace literackie, a przy ocenie prac plastycznych wzięło pod uwagę: pomysł, oryginalność, samodzielność  i estetykę wykonania i wyłoniło zwycięzców konkursu.

I miejsca otrzymali: Bartłomiej Piskorz kl. 2a, Gabriela Brudnicka kl. 2a, Maria Zając kl. 1b, Ignacy Gajownik kl. 2a, Julia Tokarska kl. 0c, Jakub Gajownik kl. 2a, Zofia Szymańska kl. 2a.

II miejsca otrzymali: Alan Farkowski kl. 1a, Amelia Lutkowska kl. 2a, Jakub Mętrkiewicz kl. 2a, Hanna Domagała kl. 2a, Igor Kokociński kl. 2a, Wiktoria Drabik kl. 5a.

III miejsca otrzymali: Wiktoria Mazur kl. 2a, Amelia Krogulec kl. 1b, Lena Marszałek kl. 1b, Alicja Ruta kl. 1b.

Uczniowie otrzymają dyplomy i książki za udział i zaangażowanie w konkursie. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy wykonywali i przekazywali zdjęcia do organizatorów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Organizatorzy konkursu

Galeria zdjęć!

1 2 6

Wolontariat

Wolontariat