Puchar Europy Juniorów: Liderzy kadry w pierwszej piętnastce – Absolwenci naszej szkoły :)

26 marca, 2018 | Aktualności, Nasze osiągnięcia

W Sant Boi de Llobregat zakończyły się indywidualne zmagania Pucharu Europy Juniorów w czwórboju nowoczesnym. W zawodach zaliczanych do rankingu kwalifikacyjnego do młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Buenos Aires najlepiej spośród Polaków spisali się Kamil Kasperczak i Daria Niedziałkowska.

Udany początek zawodów zanotował Kamil Kasperczak – w szermierce pokonał 42 przeciwników, przegrywając jedynie 19 pojedynków i ex aequo z Portugalczykiem Vasco Coelho i Egipcjaninem Mohanadem Shabanem uplasował się na trzeciej pozycji, ustępując jedynie Niemcowi Pele Uibelowi (53 wygrane) i innemu Egipcjaninowi Alyeldinowi Sewilamowi (46 wygranych).

W drugiej połowie sklasyfikowani zostali Eryk Karnik i Igor Powroźnik – obaj wygrali po 26 pojedynków i zajęli odpowiednio 46. i 47. miejsce.

W pływaniu Karnik uzyskał drugi czas (1:59,65), co dało mu awans na 31. pozycję w klasyfikacji łącznej. Na basenie szybszy od niego był tylko Egipcjanin Ahmed Elgendy (1:58,34), który znalazł się na trzecim miejscu, przegrywając tylko z Uibelem i Sewilamem.

W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni w zestawieniu Kasperczak, Olejnik i Karnik zajęli piąte miejsce.

 

Dziewczęta swoje zmagania rozpoczęły na pływalni, Daria Niedziałkowska zanotowała bardzo dobry czas (2:14,75), który dawał jej piątą pozycję.

W szermierce Daria Niedziałkowska, uplasowała się  na 15. miejscu, wygrywając 27 z 51 walk.

Do kombinacji Rekute, Daria Niedziałkowska znalazła się na 14. miejscu.

 Zmagania drużynowe Polki ukończyły na ósmej pozycji. 

Wolontariat

Wolontariat